14 грудня переможці конкурсу талановитих учених отримали нагороди Львівської міської ради. Конкурс, який уже вдруге проходить у рамках програми «Львів науковий», має на меті забезпечити промоцію наукового потенціалу міста і підтримати львівських дослідників. Цього року, як і минулого, Львівська міська рада виділила 250 тис. грн. на премії 10 переможцям.

«Люди, які творять науку – це особливі люди. Я прекрасно розумію, що наука – це та галузь, яка повинна мати максимальну підтримку держави. Тут, у місті, ми робимо те, що можемо. Наш обов’язок хоча б невеликими коштами підтримати науковців, які активно працюють для розвитку міста і нашої держави. Велика вам подяка за вашу працю, яка є прикладом для всіх інших», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Прийом заявок на конкурс тривав із 22-го серпня по 16-те жовтня. До участі в конкурсі зголосилося 53 учасники. На початку листопада Керівна рада програми обрала 10 переможців. Новинкою конкурсу стало присудження 5 премій молодим науковцям (віком до 40 років).

Основними критеріями оцінювання учасників конкурсу були: рівень наукометричних показників, кількість опублікованих наукових статей та вік кандидата. Також до уваги бралися наявність наукових відзнак, вітчизняних і міжнародних патентів, внесок у розвиток місцевого наукового середовища, участь у міжнародних наукових проектах, членство у редакційних колегіях загальновизнаних наукових журналах, читання лекцій за кордоном та виступи на міжнародних наукових конференціях.

Нагороди Львівської міської ради отримали:

  • Леонід Василечко – професор кафедри напівпровідникової електроніки Національного університету «Львівська політехніка»
  • Ростислав Влох – директор Інституту фізики оптики ім. О. Г. Влоха МОН України
  • Ярослав Ільницький – провідний науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
  • Володимир Капустяник – завідувач кафедри фізики твердого тіла Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Анна Крищишин – доцент кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
  • Богдан Кулик – доцент кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Тарас Максимюк – асистент кафедри телекомунікацій Національного університету «Львівська політехніка»
  • Богдан Осташ – головний науковий співробітник кафедри генетики та біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Тарас Пацаган – старший науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
  • Ярослав Шпотюк – старший науковий співробітник кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, програма «Львів науковий» започаткована у 2016 році і передбачає комплекс заходів, спрямованих на промоцію міста як осередку освіти й науки, центру передових технологій та інновацій. Програма має на меті забезпечити промоцію наукового потенціалу міста та розвиток сфери ділової гостинності через підтримку львівських дослідників та проведення у місті вагомих наукових заходів.