[cml_media_alt id='2698']перша книга[/cml_media_alt]

Перша книга в Україні. 

У 1574 році у Львові Іван Федоров надрукував першу книгу в Україні – Апостол тиражем 1 200 примірників, що було досить великою кількістю на ті часи. Перша українська книга відзначилася великим розміром, різносторонністю та мистецько-поліграфічним виглядом.

[cml_media_alt id='2697']музей пива[/cml_media_alt]Перша в Україні пивоварня (1715). У другій половині XVII ст. граф Станіслав Потоцький видав указ, яким передав єзуїтським монахам величезний шмат землі, де вони могли будувати броварню. Єзуїтські ченці пильно контролювали якість пива, тому воно було смачне та швидко набуло популярності в регіоні та за кордоном, зокрема в Центральній Європі.

[cml_media_alt id='2693']етнографічний музей[/cml_media_alt]Перший готель в Україні. Перший готель в Україні «Під римським цезарем» (на місці сучасного
Музею етнографії) відкрив львівський підприємець Йоганн Прешель у 1785 році. На початку XIX ст. готель вважався одною з найімпозантніших кам’яниць у регіоні.

[cml_media_alt id='2690']vaccine[/cml_media_alt]Перша у світі вакцина проти епідемії тифу. Винахідником першої ефективної вакцини проти епідемії тифу був Рудольф Вайгль – польський біолог, випускник біологічного факультету Львівського університету й військовий лікар Першої світової війни. У 1918 р. Вайгль врятував життя багатьох полонених на війні, яким давав вакцину проти епідемії тифу. Під час роботи Вайгль двічі хворів на тиф.

[cml_media_alt id='2694']залізниця[/cml_media_alt]Перша в Україні залізниця. Першу в Україні залізницю збудували в 1861
році. У 1859 році проклали першу колію з Перемишля до Львова, відстань – 97,6
км. Планувалося, що залізничний вокзал буде залізничним вузлом для чотирьох напрямків: Краків, Чернівці, Броди, Підволочиськ.

[cml_media_alt id='2687']gas lamp[/cml_media_alt]Перша у світі гасова лампа. Лампа на основі згоряння гасу була винайдена місцевими аптекарями Яном Зегом та Ігнатієм
Лукасевичем у 1853 році. Власник аптеки фармацевт Міколяш підтримав їхню методику дисталяції та очищення нафти. Під час експериментів дослідники натрапили на процес очищення нафти, що використовується у нафтохімії. З того часу гас став одним з найпопулярніших методів освітлення. Навіть
сьогодні його використовує третина населення світу.

Місто Львів займає важливе місце не тільки в історії України, але й цілої Європи. Це місто винаходів, місто важливих історичних подій та зустрічей. Львівська інтелігенція створила місту світлий та шанований імідж. Тут було видано першу газету в Україні та Польщі, проведено перші матчі з футболу та хокею, відкрито перший в Україні університет, міський театр і пошту. Впродовж багатьох століть Львів був і досі є науковим, культурним і туристичним центром України.