[cml_media_alt id='2691']банах[/cml_media_alt]Стефан Банах (1892 – 1945) – член Академії наук Польщі та член-кореспондент Академії наук УРСР. Вважається одним з найвпливовіших математиків XX століття. Стефан Банах є одним з розробників
сучасного функціонального аналізу та одним із засновників Львівської математичної школи.

 

[cml_media_alt id='2713']шептицький[/cml_media_alt]

Андрей Шептицький (1865 – 1944) – митрополит та архієпископ Української
Греко-Католицької Церкви з 1901 року і до смерті. Протягом свого служіння він провів Церкву через дві Світові війни та сім політичних режимів: австрійський, російський, радянський, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

 

[cml_media_alt id='2688']Gorgolewski[/cml_media_alt]Зігмунд Горголевський (1845 – 1903) – архітектор Великого театру у Львові (нині Оперний театр), а також багатьох будівель в
Німеччині та Польщі. У 1896 виграв конкурс на проект міського театру. Для того, щоб спорудити театр, довелося змінити русло річки Полтви. Власне, театр знаходиться на тому місці, де колись протікала ріка.

 

[cml_media_alt id='2692']вайгль[/cml_media_alt]

Рудольф Штефан Вайгль (1883 – 1957) – польський біолог, що винайшов першу ефективну вакцину проти епідемії тифу. Закінчив біологічний факультет Львівського університету. Заснував Інститут Вайгля
у Львові, де проводив досліди з вакциною. У 2003 Ізраїль посмертно присвоїв професору Вайглю медаль Праведника народів світу.

 

[cml_media_alt id='2712']крушельницька[/cml_media_alt]Соломія Крушельницька (1872 – 1952) – всесвітньо відома оперна співачка, одна з найяскравіших зірок оперного сопрано першої пол. XX ст. Вона почала співати у Львівській опері ще студенткою Львівської консерваторії, а згодом стала примадонною Оперного театру La Scala в Мілані. Сьогодні Львівський оперний театр носить її ім’я.

 

[cml_media_alt id='2695']захарієвич[/cml_media_alt]

Юліан Захаревич (1837 – 1898) – львівський архітектор та реставратор, засновник Львівської школи архітектури, яка визначала архітектурну культуру у Львові в XIX-XX ст. Випускник Політехнічного інституту у Відні, професор та ректор Львівської політехніки. Захаревич спроектував залізничний вокзал у Яссах (Румунія) і будівлю Львівської
політехніки.

 

[cml_media_alt id='2689']lem[/cml_media_alt]Станіслав Лем (1921 – 2006) – польський письменник-фантаст та футурист. Народився у Львові й закінчив Львівський медичний університет. Один з найпопулярніших польських письменників. Його твори були перекладені на 41 мову світу та продано понад 27 мільйонів його книг. Найзнаменитішим є його роман «Соляріс» (1961), який був екранізований тричі.

 

 

Впродовж століть чимало видатних людей жили та працювали у Львові. Львів пам’ятає своїх науковців, письменників, винахідників, політиків, акторів та всіх тих, хто прославив місто. Серед них письменники Іван Франко, Бруно Шульц, митрополит Андрей Шептицький, син Вольфганга Амадеуса Моцарта – Франц Ксавер Вольфгарг Моцарт, історик Іван Крип’якевич та багато інших, хто тут народився чи кого надихнуло місто. Ці люди присвятили свої знання не лише науці, мистецтву, релігії чи політиці, а й багатій спадщині міста.