18-20 травня у Львові пройшла щорічна майстерня «Ізгінівські читання». Організатор –  Інститут фізики конденсованих систем НАН України. Майстерня є  унікальним в Україні і в світі майданчиком для спілкування між досвідченими вченими і молодими науковцями, що займаються дослідженням колективної поведінки складних систем. Майстерня має міждисциплінарний характер — в її роботі беруть участь не лише фізики, а і представники різних природничих, соціальних та гуманітарних дисциплін.

За час свого проведення «Ізінґівські читання» здобули широке міжнародне визнання: серед їх лекторів — провідні вчені з багатьох країн, а самі лекції друкуються як серія оглядових томів у видавництві World Scientific. Детальніше про цю майстерню можна довідатися на сайті.

Цього року майстерня вперше проходила онлайн. Тематика прочитаних лекцій стосувалась як важливих задач фізики фазових переходів і критичних явищ,  так і застосування фізичних методів і концепцій для аналізу поведінки біологічних об’єктів та глобальних кліматичних змін. Серед учасників цьогорічних Ізінґівських читань — вчені з України,  Великої Британії, Кореї, Польщі, Франції, Угорщини, Німеччини, Австрії, Китаю, Іспанії, США.

Майстерня відбулася за підтримки Львівського конференц-бюро в рамках програми «Пакет підтримки».