24-25 жовтня у Львові відбувся третій щорічний фестиваль присвячений технологіям Google — GDG DevFest Ukraine. Конференція, яка вперше відбувалась у Львові, зібрала понад 400 учасників з 8 країн.

І хоч до Львова всеукраїнський GDG DevFest «переїхав»  зі столиці, організаторам із спільноти розробників GDG Lviv не лише вдалось зібрати під одним дахом вдвічі більше учасників, ніж торік, а й вивести DevFest на міжнародний рівень. Свої доповіді на фестивалі презентували провідні експерти з України, Польщі, Франції, Туреччини та Угорщини.

Дводенний DevFest організатори поділили на два етапи. 24 жовтня повністю присвятили практиці: хакатон, що відбувся в StartUp кафе Come In, зібрав 12 команд, які мали перемалювати існуючі додатки під нову дизайнерську парадигму Google — Material Design; одночасно у перший день фестивалю, в антикафе CoMMuna, відбулись воркшопи по Android Wear, оптимізації швидкодії веб додатків та Polymer.

Більше чотирьох сотень учасників 25 жовтня відвідали конференцію, в рамках якої 30 доповідачів розповіли про: останні функції і можливості Android; підвищення функціональності, продуктивності, якості та дизайну Android-програм; веб-дизайн; розробку та інтеграцію новітніх технологій Google. Експерти підготували 32 доповіді, які розділили за потоками Android, Web&Cloud та Community. Виступи тривали паралельно у трьох залах кінотеатру, а у процесі слухачі з’їли більше 450 порцій безплатного попкорну.

Після завершення конференції відбулась вечірка, де учасники могли поспілкуватися та зіграти Mortal Kombat на великому екрані кінотеатру.

Загалом, подія зібрала більше п’яти сотень тематичних постів у соціальних мережах. Учасники залишають позитивні відгуки про GDG DevFest Ukraine 2014.

«Все було чудово. Дякую GDG Lviv за такий цікавий і мотивуючий івент 🙂 Вже цікаво що буде наступного року», — Оля, учасниця GDG DevFest Ukraine 2014.

«Нещодавно Google офіційно випустив нову версію своєї операційки — Android 5.0 Lollipop. Особисто для мене були дуже цікавими доповіді про новинки, які принесло з собою оновлення, зміни в дизайні, та технічні моменти щодо роботи з нововведеннями. Хакатон у перший день на цьогорічному DevFest присвятили, власне, редизайну додатку під Material Design. Вважаю це чудовим досвідом! На конференції доповідачі також приділили увагу роботі з графікою та анімацією в Android Lollipop. Ще сподобалось, що на виступах багато говорили про жінок у сфері IT і їхні можливості. Наступного року обов’язково відвідаю DevFest знову!», — Юля, учасниця GDG DevFest Ukraine 2014.

Команда GDG Lviv висловлює подяку всім 38-ми спонсорам та партнерам, без яких би не відбувся третій GDG DevFest Ukraine.

«Google-технології стали невід’ємною частиною сьогодення. Вони вже давно вийшли за рамки комп’ютерних моніторів і тепер є в наших телефонах, годинниках. Та навіть будучи масовим, Google відрізняє інноваційність та високі технології, з цими продуктами хочеться працювати професіоналам. У ELEKS також є чимало напрацювань у цій сфері, тому природньо, що ми підтримали захід, його організаторів та учасників. Таких подій: із живим діалогом, практичними питаннями-відповідями, з непересічними ідеями повинно бути більше. І ми, як компанія людей, яких надихають технології, підтримуватимемо такі заходи, зокрема, і DevFest, надалі», — Леся Мандзевич, ELEKS

Шість людей протягом шести місяців готували для вас найбільшу в Україні подію, пов’язану з технологіями Google. Окрема подяка волонтерам, які допомогли провести GDG DevFest Ukraine на належному рівні. Також дякуємо всім, і кожному окремо, за відгуки. Ну і обіцяємо — наступного року буде ще краще!

«Ми робимо DevFest кожного року завдяки вірі, що індустрія ІТ буде розвиватися тоді, коли кожен поділиться своїм досвідом. Такого досвіду у наших екпертів достатньо, тому ми створили місце, де ним можна поділитися», — Віталік Засадний, співорганізатор фестивалю

«Коли довго працюєш з чимось, то часто корисно поспілкуватись вживу з людьми, які працюють над схожими речима. В цьому ми бачимо суть сучасної ІТ-конференції — місце для спілкування, обміну досвідом. І ще ми віримо, що можна робити цікаві незвичні ІТ-конференції», — Остап Андрусів, співорганізатор фестивалю

До слова, фотографії з GDG DevFest Ukraine 2014 можна знайти тут. Також, протягом листопада з’являться відеозаписи виступів. Презентації доповідачів уже доступні біля опису їхньої сесії на сайті конференції.