4 квітня відбулося громадське обговорення щодо врахування громадських інтересів при проектуванні конгрес-центру у Львові. Ініціатором обговорення виступило Lviv Convention Bureau (ЛКП «Агенція з підготовки подій»). Нагадаємо, що 30 грудня 2015 року на сесії Львівської міської ради Lviv Convention Bureau було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Стрийській-кільцевій дорозі для будівництва багатофункціонального комплексу (конгрес-центру та виставкого залу).

Як наголосила протягом обговорення Ліна Остапчук, директор Lviv Convention Bureau, проект наразі перебуває на етапі підготовки до створення ТЕО (техніко-економічного обґрунтування), тому метою громадського обговорення є почути та врахувати думку усіх зацікавлених сторін. Лише після цього буде оголошено конкурсні торги на виготовлення ТЕО, у яких матимуть змогу на рівних умовах брати участь як українські, так й іноземні компанії.

На обговоренні були присутні представники міської влади, бізнесу, стадіону «Арена Львів», Національної спілки архітекторів Львова, а також громадські активісти та представники громади села Сокільники, які будуть безпосередніми сусідами конгрес-центру. Загалом, усі підкреслювали важливість врахування зовнішнього середовища при створенні ТЕО, адже конгрес-центр не існуватиме ізольовано, а вписуватиметься у вже існуюче міське середовище. Тому важливе його гармонійне поєднання з наявною інфраструктурою, в тому числі й з житловими будівлями та їх мешканцями.

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, для Львова зараз максимально важливо закласти новий рівень якості, тому цілий рік місто буде на контакті з середовищами: «Якщо ви бачите найкраще, що може дати додану вартість [проекту], то ми вас просимо повідомляти про це».

IMG_20160404_172412

Повне відео обговорення: Частина 1 та Частина 2