22-23 березня 2019 року на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбувся навчально-практичний курс для дитячих хірургів та урологів з країн Центральної та Східної Європи.

Організаторами професійного тренінгу виступили Європейська асоціація дитячих хірургів (EUPSA) та кафедра дитячої хірургії Львівського національного медичного університету, яку очолює доцент Андрій Кузик. Це вже 12-тий подібний захід, що проводиться EUPSA, проте вперше він відбувся в Україні.

Впродовж двох днів 7 спікерів-керівників провідних клінік дитячої хірургії Європи – прочитали слухачам 21 лекцію з тематики «Мініінвазивна та неонатальна хірургія». Про велику зацікавленість у конференції засвідчує той факт, що до участі в ній зголосилося майже 300 слухачів із 23 країн не лише Європи, а й Азії та Африки. Українські ж фахівці були задоволені, що мають унікальну нагоду прослухати лекції таких знаних професорів, як Мартін Ляхер з Лейпцігу, Томас Вестер з Стокгольму (Президент EUPSA), Мікко Пакарінен з Хельсінки, Даріуш Патковський з Вроцлава, Хуан Карлос де Агустін з Мадриду, Стюарт Гозі з Мюнхену чи Франческо Моріні з Риму.

Як зазначив Мартін Лахер, Голова освітнього офісу EUPSA, асоціація розширювала географію конференцій на Схід, таким чином обрали Україну. «Ми мали можливість побувати в дитячій клініці у Львові. Це був Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Звичайно, обладнання та забезпечення матеріалами та медикаментами у європейських клініках є на значно вищому рівні. Проте в дитячій хірургії визначальним все ж є вміння самого лікаря. У вас є дуже достойні спеціалісти, які віддані своїй справі і люблять її. А це – найважливіше! Щодо самої конференції, то головним її завданням було дати можливість не лише почути про новітні методики чи технології, а й поставити запитання спікерам чи подискутувати з ними, обмінятися думками. Налагодження нових зв’язків, нових контактів – ось що для нас важливо».

Даний курс частково був дофінансований Львівською міською радою та Львівським конференц-бюро у рамках програми «Львів Науковий».

Як проходив курс можна переглянути на відео.