fbpx
Share

Цього року Львів уже втретє обирав Почесних Амбасадорів. Урочиста церемонія відзначення Почесних Амбасадорів відбулась 23 листопада 2017 року в Центрі Митрополита Андрея Шептицького. Амбасадорами Львова на 2017-2019 роки стали 9 поважних людей – представники науки, культури, медицини та ІТ.

Спеціальним гостем заходу став український перекладач, письменник і науковець Андрій Содомора. «Коли слухаєш пана Андрія Содомору, то задумуєшся, яка це велика мудрість і як ми багато часу марнуємо, як треба ловити цей час і бути в середовищі мудрих людей, тоді це тебе надихає. Я дуже тішусь, що ми маємо таку прекрасну програму львівських Амбасадорів, бо завдяки цій програмі ми змогли залучити до Львова дуже багато цікавих людей. Тим користають наші студенти, викладачі, професори, бо кожна конференція – це можливість пізнати щось нове, отримати поштовх до наступних дій. Дякую вам за вашу працю», – зазначив у вітальному виступі міський голова Львова Андрій Садовий.

Отець Богдан Прах, обраний Почесним Амбасадором Львова у 2015 році, розповів гостям вечора про філософію Центру Шептицького. «Нам приємно бути разом у такому сучасному, новому будинку. Філософія не лише цього будинку, а й цілого університету – це змінити Україну, дати можливість кожному з нас пережити щось інакше, досягнути глибшої думки […], а простір, в якому ми перебуваємо, має нам у цьому допомагати. Ми хочемо, щоб цей зовнішній елемент архітектури водночас відображав те, чим ми живемо і що хочемо вам передати. В основному ми говоримо про духовне життя, інтелектуальне життя, про життя, яке має інший вимір. Тут нам є дуже добре, я тут почуваю себе, як в раю. Хочу, щоб ми це відчуття переносили на всю нашу державу, щоб держава відчула, що можна інакше», – розповів о. Богдан Прах.

«Така концентрація відомих щирих, розумних, чесних людей насправді вражає. Ми тут є заради вас, шановні Амбасадори, заради людей, які не лише підтримують науку, а й прагнуть, щоб Львів розвивався. Кожен з вас у своїй сфері робить усе якнайкраще. На нашу думку, Почесний Амбасадор – це людина, яка має авторитет, має вплив, багато подорожує і має можливість розповідати про Львів та заохочувати приїжджати до Львова, щоб пізнавати більше», – наголосила у своєму виступі Ліна Остапчук, керівник Lviv Convention Bureau.

Програма Почесних Амбасадорів Львова, реалізацією якої займається Львівське конференц-бюро, діє вже третій рік. За два попередні роки місто здобуло 21 амбасадора. Цього року до них приєдналося ще 9 діячів науки, культури, технологій і медицини.

«Програма Почесних Амбасадорів є важливим інструментом у розвитку конференц-індустрії міста. За підрахунками Міжнародної асоціації конгресів та конференцій ICCA (International Congress and Convention Association), міста, регіони та країни, в яких діють аналогічні програми, приймають в рази більше міжнародних конгресів, аніж ті, в яких такі програми не діють», – розповіла Ліна Остапчук.

При відборі фіналістів Програми комісія брала до уваги тісний і тривалий зв’язок кандидата зі Львовом, успішність у ділових колах, лідерські здібності, наявність команди та послідовників, високий авторитет і хорошу репутацію у своїй галузі, публічну впізнаваність, а також особисту участь кандидатів в організації та проведенні конференцій.

Почесні Амбасадори Львова на 2017-2019 рр.

  1. Василь Влізло – доктор ветеринарних наук, директор Інституту біології тварин НААН
  2. Олексій Коган – радіожурналіст, продюсер і арт-директор центру Jazz in Kiev, творчий куратор Alfa Jazz Fest (Leopolis)
  3. Ігор Новицький – доктор медичних наук, професор кафедри офтальмології Львівського національного медичного університету
  4. Андрій Павлів – CEO та співзасновник ІТ-компанії N-iX, Голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру
  5. Мацей Сметанські (Maciej Śmietański) – доцент Медичного університету в Ґданську, директор відділення хірургії в лікарні Ф. Жачека (Пуцьк, Польща)
  6. Ростислав Стойка – доктор біологічних наук, завідувач відділу регуляції проліферації клітин і апоптозу Інституту біології клітини НАН України
  7. Андрій Трохимчук – доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
  8. Богдан Черкес – доктор архітектури, директор Інституту архітектури й завідувач кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка»
  9. Федір Юрочко – лікар-оториноларинголог у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ

З переліком Почесних Амбасадорів Львова усіх років можна ознайомитися на сайті ambassadors.lviv.ua.

Фото з урочистої церемонії нагородження Почесних Амбасадорів можна переглянути за посиланням.