Ірина Миронова, виконавча директорам Zero Waste Lviv, взяла участь у головній події Організації Об’єднаних Націй у сфері зміни клімату – Всесвітній кліматичній конференції,  що відбулася з 6 по 18 листопада у Єгипті. 

Ірина брала участь у дискусії про справедливі переходи міст до «нуль відходів», де ділилася досвідом Львова. Вона розповіла, як «zero waste» підхід позитивно впливає на зміни клімату та водночас враховує права місцевих спільнот.

Крім того, Ірина Миронова представила звіт, що викриває зв’язки між модними брендами, їхнім одягом з синтетичних матеріалів та російською нафтою. Звіт створили Changing Markets Foundation, Stand.earth та Zero Waste Alliance Ukraine

На панельній дискусії про те, як модна індустрія фінансує війну в Україні, детально обговорювали, як відомі виробники одягу пов’язані з російською сировиною, наскільки модна індустрія залежна від пластику, які проблеми це створює для довкілля і не лише. 

Також Ірина брала участь в дискусії про відходи війни, про те, які є виклики для України, який вплив на довкілля та клімат. 

Всесвітня кліматична конференція щороку збирає разом політиків, громадських діячів та представників бізнесу з усього світу, аби обговорити, як покращити ситуацію з навколишнім середовищем у світовому масштабі. У 2022 році конференцію приймав Єгипет. Захід відвідало близько 30 тисяч осіб. Головна тема цьогорічного #COP27 – зменшення викидів парникових газів у атмосферу та відвернення глобальної катастрофи через підвищення температури.

Україна вперше мала свій павільйон, який був поділений на два блоки — наслідки війни для клімату та бачення майбутнього України як однієї з держав-гарантів та учасниць кліматичних цілей ООН. 

Загалом українська делегація мала намір донести інформацію про вплив російсько-української війни на клімат, заручитися підтримкою для відродження країни, розпочати міжнародний діалог для узгодження єдиних підходів підрахунку збитків і наслідків, спричинених війною. 

Учасникам COP27 презентували ініціативу «Зелені зернові шляхи», яка порушує питання глобальної загрози харчовій безпеці світу та створення партнерств на кожному етапі ланцюжка постачання зернових культур.