В межах премії The European Capital of Innovation (Європейська столиця інновацій) Львів отримав 100 тисяч євро на реалізацію проєктів міста з використанням інноваційних технологій. Цe відбулось під час церемонії нагородження конкурсу, що проходила у Марселі (Франція) 27 листопада.

Заявку Львова на участь в конкурсі подавала команда Львівського бюро євроінтеграції, яке очолює Олена Павлюк. На її думку, статус фіналіста «Європейської столиці інновацій» дасть Львову інвестиційну привабливість та видимість на міжнародній арені, а також принесе чимало нових контактів. Крім цього – це можливість зарекомендувати Львів, як потужне місто-партнер для співпраці та залучити кошти для розвитку міста.

Премія The European Capital of Innovation була заснована у 2014 році та щорічно організовується Європейською Радою Інновацій. Її присуджують європейським містам, що найкраще впроваджують інновації та технології у проєктах місцевого рівня, а також є прикладом для наслідування для інших міст. Мета конкурсу – підтримати міста, що використовують новітні технології та інноваційні рішення, щоб вирішувати соціальні та економічні проблеми, а також покращувати добробут своїх мешканців. Крім цього, конкурс допомагає встановити зв’язки між містами та обмінюватися досвідом у сфері інновацій.

Разом зі Львовом таку ж нагороду здобула Варшава. Натомість переможцем конкурсу, тобто Європейською столицею інновацій 2023 став Лісабон.

«Для Львова велика честь бути фіналістом премії «Європейської столиці інновацій». Ми розповіли міжнародним колегам про інновації нашого міста, зокрема про екосистему UNBROKEN – як найбільшу із них.

Львів отримав сертифікат у розмірі 100 тисяч євро на центр, який допомагатиме зі створенням різних винаходів, що зараз дуже необхідні сфері медтех. Це допоможе нам вже зараз впроваджувати інновації для якісного лікування наших Героїв. Це дуже цінно», – зазначив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.