12-13 листопада 2022 року у Львові пройшов фестиваль «Lviv Art and Wine weekend». Цьогорічне гасло заходу – «Творити поміж сирен». Фестиваль мав на меті підтримати українських виноробів та митців у період війни.

У програмі –  мистецька експозиція з творами воєнного часу, виномаркет із продукцією українських винарень, тематичні лекції про майбутнє українського вина та мистецтва, майстер-класи, арт-маркет, виступи музичних гуртів, кінопокази тощо.

В рамках фестивалю відбулась панельна дискусія, де учасники обговорили майбутнє українського вина, якісне співробітництво та розвиток винної культури в Україні. Серед основних питань – підтримка виноробів з боку держави. Опісля відбулось підписання Меморандуму про співпрацю, який передбачає створення кластера виноробних громад України. Він має на меті зберегти традиції виноградарства та виноробства в Україні завдяки розробці спільних проєктів. Та найголовніше – сприяти збільшенню площ виноградників, розвитку натурального і екологічного виробництва.

Кошти, виручені з фестивалю, перерахували на потреби проєкту Національного реабілітаційного центру «UNBROKEN».