З початком війни Львів став гуманітарним та медичним хабом, де прихисток та лікування отримують тисячі українців. Тут запрацював Національний Реабілітаційний Центр “UNBROKEN”, який надає допомогу військовим і цивільним, запустився пілотний проект “Помічник ветерана”, розпочали серію екскурсій “Місто лікує”, розробили довідник «Гостинність без бар’єрів» та періодично відбуваються навчання з доступності для ресторанів, готелів. Всі ці заходи демонструють прагнення міста стати максимально доступним та інклюзивним. Звісно, що є куди рости. Але чимало закладів вже зробили багато змін, щоб бути доступними і дати можливість людям з інвалідністю почувати себе комфортно та гідно. 

Команда бюро підготувала декілька матеріалів про те, які вже елементи доступності для людей з інвалідністю є у конференц-локаціях Львова. Сьогодні зробили підбірку з конференц-готелів міста та зручностей, що вони пропонують. Спілкуючись з конференц-менеджерами, запитували про ті мінімальні стандарти, які б вже мали бути у їхніх закладах:

  • пандуси, ліфти, поруччя;
  • вбиральні зі спеціальними опорними конструкціями;
  • меню в шрифтом Брайля;
  • використання жестової мови під час конференцій;
  • паркінг для осіб з інвалідністю;
  • спеціально облаштовані готельні номери та вбиральні.

У цьому матеріалі розпочнемо з готелів в центрі міста. 

BANK HOTEL

Один з найвідоміших конференц-готелів у Львові, де щомісяця відбувається безліч різноманітних конференц-подій. Готель намагається швидко змінюватися та дбати про комфорт своїх гостей, в тому числі і людей з інвалідністю. Зокрема, на території готелю облаштовано електричний ліфт-пандус, на першому поверсі є спеціально обладнана вбиральня, а також створена система навігації по готелю. У готелі  є паркомісця для людей з інвалідністю та окремий номер для  маломобільних груп населення. Також,  працівники  готелю  регулярно проходять навчання щодо коректної комунікації та правильної взаємодії з людьми з порушеним слухом, зором, протезами чи фізичною інвалідністю.

  LEOPOLIS HOTEL

Готель “Леополіс” перший готель у Львові, який має систему сенсорного відкривання вхідних дверей. Лише одним дотиком, двері автоматично відкриваються, людина на візку зручно може заїхати в лобі готелю. Тут також забрали більшість сходів, а тому скористатися вбиральнею у готелі теж не проблема для людей з інвалідністю. Також Леополіс пропонує є номер з широким коридором та легким доступом у ванну  кімнату з розсувними дверима.

  ASTORIA HOTEL 

Готель “Асторія” має безбар’єрний центральний вхід та спеціальний пандус для легкого в’їзду для гостей на візках. Конференц-зал, розташований на першому поверсі, є зручним для інклюзивних заходів. Лобі та конференц-зал не мають порогів або бар’єрів, забезпечуючи безперешкодний доступ для гостей. Також до номерного фонду та ресторану можна легко дістатися ліфтом з широкими проймами, які відповідають міжнародним стандартам. Ресторан готелю немає перешкод і порогів, і поруч з ним знаходиться гостьова вбиральня з додатковими поручнями. Для осіб з інвалідністю готель пропонує спеціальну кімнату, спроектовано згідно з міжнародними стандартами. Вона оснащена широкими дверними пройомами, кнопкою сповіщення про допомогу біля ліжка, додатковими поручнями та сидінням у ванній кімнаті.

 CITADEL INN HOTEL

Готель “Citadel inn” має обладнаний номер на 1 поверсі для людей з інвалідністю, де присутня вбиральня та душ зі спеціальними опорними конструкціями. Для зручності присутній ліфт та поруччя. Також є пандус на літню терасу. Готель забезпечив велику парковку для автомобілів, в тому числі для людей з інвалідністю передбачені коремі паркомісця. 

 DNISTER HOTEL

Готель “Premier Hotel Dnister” пропонує комфортні умови для усіх гостей. Зокрема в готелі є окремий номер для людей з інвалідністю. Також, це стосується і конференц сервісу. У конференц-залах на – 1 поверсі є окремий вхід з вулиці, до якого зручно доїхати особі на візку. Відразу біля конферен-залів є інклюзивні вбиральні. 

  GRAND  HOTEL

Готель “Grand Hotel” теж піклується про те, щоб людям з інвалідністю було комфортно і затишно. У готелі є доступний вхід, просторі ліфти, туалет для людей з інвалідністю в лобі та конференц-залі, пеленальний столик для батьків з малюками, а також готельний номер, який облаштували для людей з інвалідністю. Він має широкі проходи, більше вільного місця біля ліжка, безбар’єрну ванну кімнату.