З 31 серпня по 1 вересня 2021 року в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбулася міжнародна наукова конференція «Розкриваючи секрети. Хасидизм і Гаскала на українських землях», організована Українською асоціацією юдаїки. У дводенному заході взяли участь дослідники з Ізраїлю, України, Великої Британії, Німеччини, США, Швеції, Польщі та Росії. 

Конференцію присвятили розвитку східноєвропейського єврейського суспільства на межі традиційного й модерного світів, особливому місцю українських євреїв у діалозі між ними.

Ключовими  доповідачами на заході  були проф. Марцін Водзінський (Вроцлавський університет, Польща) і проф. Шмуель Файнер (Бар-Іланський університет, Ізраїль).

Під час конференції відбулася панель пам’яті знаної дослідниці хасидизму, єврейської містики й ґендерної історії проф. Ади Рапопорт-Альберт (1945–2012). Крім того, був організований окремий семінар для молодих дослідників. На ньому було представлено й обговорено як готові роботи, так і проєкти досліджень.

Також у межах заходу відбулася церемонія вручення Премії УАЮ імені Мартена Феллера та Жанни Ковби за найкращу книжку з юдаїки за 2021 рік.

Конференція відбулася  за підтримки  Львівського конференц-бюро та дофінансовується в рамках Програми «Пакет підтримки розвитку конференц-індустрії у м. Львові».