Оголошено  результати конкурс на вступ до Львівської системи дослідників. Переможцями стали 62 науковці.

Протягом місяця, з 18 лютого по 18 березня, на сайт подали свої заявки 176 вчених. Кваліфікаційна комісія обрала 62-х, які вже з квітня по грудень отримуватимуть стипендії відповідно до рейтингу. Так,  42-м досвідченим дослідникам щомісяця нараховуватиметься 10 тисяч гривень, а 20-м молодим та перспективним – 6 тисяч гривень.

Результати кожного дослідника з розгорнутим описом нарахованих йому балів, будуть доступні в його особистому кабінеті на сайті Львівської системи дослідників.

Участь у конкурсі зміг взяти кожен науковець, який працює у львівській науково-дослідній чи освітній установі, та пройшов оцінювання за відповідними категоріями. Під час відбору претендентів експерти брали до уваги результати наукової діяльності за останні 5 років. Також важливим був потенціал, публічна активність у популяризації науки та організації заходів, стратегічне бачення розвитку міста і максимальна готовність розвивати його.

Нова програма міської ради – це розширення проекту «Львів науковий», який одноразово надавав стипендії талановитим вченим. На цьогорічну ініціативу виділили 6 мільйонів гривень. В майбутньому планують ще збільшувати суму, адже розуміють, що наука та інновації є стратегічними елементами цивілізованого розвитку, і вбачають високий науковий потенціал міста.

«Основне завдання програми полягає в тому, щоб гранти сприяли розвитку наукового потенціалу міста, залучення до стратегій та проведень конференцій і підсилення конкурентоспроможності нашого міста, а головне – підвищення спроможності самого науковця», – розповідає заступник голови міста з питань розвитку – Андрій Москаленко.

Цього року програму випробували вперше. Але вже зараз бачать, що вона себе виправдовує. Створено систему львівських дослідників, які спільно з міською радою будуть брати участь у проектах щодо розвитку міста. Наступного року планують удосконалити методологію та систему критеріїв, долучивши до роботи ще більше експертів.