З нагоди Міжнародного дня щастя 20 березня 2022 року у Львові в дистанційному форматі відбулася Третя міжнародна конференція «Щастя та сучасне суспільство». Конференція розпочалася хвилиною мовчання для вшанування пам’яті про загиблих у війні з росією українців.

Мета конференції цьогоріч – заявити на міжнародному рівні про те, що у війні з російським агресором українці захищають право на щастя та свободу не лише України, але й усього демократичного світу. Професор Університету імені Коменського в Братиславі (Словаччина) та співорганізатор конференції Ладіслав Ковач (Ladislav Kováč) влучно підсумував три основні меседжі, що звучали впродовж конференції:

  1. солідарність усього світу з Україною;
  2. зниження консюмеризму (ідеології споживацького способу життя) та його витіснення мінімалізмом;
  3. необхідність навчання молодого покоління щастю та розумінню того, що щастя та мудрість перебувають в нерозривній єдності.

Мультидисциплінарна конференція об’єднала дослідників з таких сфер: філософія, психологія, нейропсихологія, історія, економіка, менеджмент, медицина. Учасниками конференції стали п’ятдесят п’ять (55) науковців з дванадцяти (12) країн світу: Україна, США, Велика Британія, Іспанія, Італія, Румунія, Албанія, Словаччина, Польща, Грузія, Бруней Даруссалам, Шрі-Ланка.

В оргкомітет конференції увійшли інституції з п’яти країн Європи:

  • Україна: ГО «Український інститут дослідження щастя», Інститут психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, кафедра новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра філософії, біоетики та історії медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Світова федерація українських лікарських товариств
  • Італія: University of Perugia
  • Албанія: Epoka University
  • Румунія: Petroleum-Gas University of Ploiesti
  • Іспанія: Intellectual Capital Research Group of University Castilla-La Mancha

Відеозапис конференції доступний на Facebook-сторінці Українського дослідження щастя (TheUkrainianInstituteforHappinessResearch).

Збірник матеріалів конференції  та відео-запис будуть опублікований у вільному доступі до кінця березня 2022 р. на сайті Українського інституту дослідження щастя.